O značce ALADDIN


Značka ALADDIN®
 je etablovaným výrobcem a prodejcem a slouží svým zákazníkům v USA a v dnešní globální době i zákazníkům po celém světě od roku 1908. Značka ALADDIN® patří do portfolia společnosti PMI (Pacific Market International), která je dvorním dodavatelem veškerého "picího" sortimentu řetězce STARBUCKS. Tato zkušenost  s desetitisíci prodaných kusů a na něm založené know-how, znalost zákazníků a jejich zvyků, jí dává jedinečnou možnost do své prémiové značky ALADDIN® vložit to nejlepší z nejlepšího. ALADDIN® nabízí široký sortiment cestovních termohrnků různých velikostí, lahví na vodu, termo lahví a krabiček na jídlo. ALADDIN® jde do hloubky při výzkumu spotřebitelských trendů, chování a přání spotřebitelů a stal se specialistou na hydrataci organizmu jak v zimě, tak v létě. Zaměřuje se zejména na ženy, ale barevná škála, design, barevnost a tvar produktů zaujme i stylově laděné muže. Hodí se do auta, na cvičení, do parku, do přírody, do města, na sport, při dojíždění v MHD, prostě všude tam, kde se pohybuje dnešní moderní a hlavně aktivní člověk. Design značky ALADDIN® byl opakovaně oceněn designovou cenou RED DOT, cenou za design a funkčnost. V neposlední řadě je ALADDIN® průkopníkem v náhradě plastů za trvanlivé materiály, které při jejich používání přispívají k udržitelnému rozvoji a ochraně přírody, avšak bez kompromisů a ústupků, pokud jde o jejich uživatele. Design, kvalita, 100% těsnost., spolehlivost. Velcí pamětníci si možná vybaví několik ikonických produktů ALADDIN z minulého století, které se objevily  prostřednictvím prodejce TUZEX i v ČSSR. Termoska na nápoje plastová a kovová. Na kovové termosce je vidět následné osamostatnění značky STANLEY® od značky ALADDIN®

ALADDIN® ZÁVAZEK UDRŽITELNOSTI - ALADDIN®  zero waste, zero compromise 
Nejudržitelnější produkty jsou takové, které nikdy není třeba vyhodit nebo vyměnit. Proto vyrábíme odolné a opakovaně použitelné produkty již více než 100 let. A většinu z nich vyrábíme  z oceli, která, pokud vás to zajímá, je jedním z nejvíce recyklovatelných materiálů na planetě. To nám umožnilo omezit potřebu jednorázových produktů, což znamená, ano uhodli jste, méně odpadu na skládkách. A ty produkty, které jsou z "plastu" vyrábíme tak, aby bylo možné je vícenásobně použít, byly lehké, odolné a zajímavé. Navíc plasty, které používáme jsou certifikované, nezávadné a bez BPA. Naprosto nezávadné, testované v EU a podléhající i EU legislativě. Většina "plastových" lahví je vyrobena z Eastman Tritan™ copolyesteru. Více o tom, co  a jaké hodnoty značka reprezentuje naleznete na mateřském webu značky pro Evropu. 
 
I když jsme možná nebyli mezi prvními, kdo si uvědomil důležitost výroby trvanlivých a opakovaně použitelných produktů, jsme rádi, že nejsme poslední. Ale nejde jen o to, co děláme, je to o tom, jak to děláme. Tím, že se v celém našem dodavatelském řetězci soustředíme na zdraví a bezpečnost v oblasti životního prostředí, zavázali jsme se k etické výrobě a snižování naší podnikové stopy. Od roku 2020 se pro přepravní účely nepoužívá plast, ale papír. Děláme maximum pro udržitelný rozvoj a pro naši planetu. Hodláme tím strávit celý náš současný život a ten následující poté. A to tím, že to uděláme správně za pomoci našich lidí - pracovníků, pro naší planetu. A především s vámi - našimi věrnými zákazníky.

To je značka - ALADDIN® Good for you, good for the planet

Hlavní katalog ALADDIN® 2022


Historie

ALADDIN Industries byl prodejcem krabiček a boxů na jídlo – oběd, svačinu atd., petrolejových lamp, kamen a termálních nádob na skladování potravin. Založil ji v Chicagu v roce 1908 Sr. Victor Samuel Johnson a byla součástí společnosti Mantle Lamp Company. ALADDIN Industries byla založena jako dceřiná společnost společnosti Mantle Lamp Company v roce 1914, konkrétně k výrobě vakuových lahví. Společnost byla dále diverzifikován pod vedením bývalého prezidenta Johnsona. Stala se tvůrcem prvního boxu na oběd s postavami Hopalonga Cassidyho a to v roce 1950.
 
V roce 1908 se Sr. Johnson, prodavač mýdla v Chicagu, začal zajímat o lampy s hořáky na petrolej. Johnson nebyl spokojený s dostupnými petrolejovými lampami té doby a začal prodávat své vlastní plášťové petrolejové lampy, vyrobené v USA. Začlenil své podnikání v oblasti prodeje lamp a společnost nazval Mantle Lamp Company of America. V roce 1912 začala společnost vyrábět petrolejové lampy, které vydávaly stálé bílé světlo bez kouře. Nazval tyto lampy Aladinovy lampy, podle kouzelné lampy a džina plnícícího přání v dětském příběhu o Aladdinovi.
 
V roce 1917 společnost Sr.Johnson rozšířil nabídku společnosti a začal vyrábět izolované kuchyňské dózy - nádoby, v té době známé jako sklenice/dózy ALADDIN Thermalware. Tyto sklenice/dózy na potraviny, termální nádobí, byly prvním podnikem společnosti, který se specializuje na nádoby pro uchování tepla a chladu a jsou prvními bratranci dnes používaných produktů. V roce 1919 Sr. Johnson přesunul výrobu těchto nádob do nové dceřiné společnosti, kterou nazval ALADDIN Industries. Tato dceřiná společnost nabízela termální nádobí a vakuové nádobí a tyto výrobky úspěšně prodávala a vyráběla v letech 1919-1943.
 
V roce 1943 zemřel Johnson Sr. a jeho syn Victor S. Johnson, Jr. převzal funkci prezidenta ALADDIN Industries, Inc. .
 
Pod vedením Johnsona Jr. začal ALADDIN® vyrábět kovové krabičky na obědy a to v průběhu 40. letech. Do padesátých let byl ALADDIN®  lídrem v tomto odvětví a zůstal jím i dalších 30 let. ALADDIN® dominance v obědových produktech vyplynula ze strategického kroku na počátku 50. let, který měli licenční práva na obrázky populárních postav z filmů nebo komiksů, s právem je používat na jejích produktech. Hopalong Cassidy byl prvním produktem s licencí a hned v prvním roce se jeho prodej zvýšil z 50 000 na 600 000. Následné obrázky zahrnovaly Supermana, Mickey Mouse a The Jetsons.
 
V roce 1965 ALADDIN Industries rozšířila svoji produktovou řadu akvizičních operací, např. STANLEY Bottle. Tento krok pomohl upevnit pozici společnosti v kategorii boxů na potraviny, nápojů a rozšířil řady produktů o produkty z oceli.(dnes obě značky patří společnosti PMI- Pacific Market International)
 
V roce 1968 představil ALADDIN® izolovaný tepelný podnos, který znamenal revoluci v distribuci jídla, zejména pro letecké společnosti, a poté v nemocnicích a dalších zařízeních pro hromadné stravování, které mohly konečně dlouhodobě udržovat horká a studená jídla. Společnost ALADDIN Industries vyčlenila ALADDIN Synergetics jako novou divizi pro produkty zdravotní péče. V roce 1998 byla tato dceřiná společnost prodána společnosti Welbilt Corporation a byla přejmenována na ALADDIN Temp-Rite. V roce 2002 společnost ALADDIN Temp-Rite získala skupina Ali.
 
V 80. a 90. letech ALADDIN® nadále rostl a v polovině 90. let se jeho provoz v Nashvillu rozrostl o 1.100 zaměstnanců. V této době rostly na popularitě hrnky s pěnovou izolací a výrobky společnosti ALADDIN® se prodávaly v řetězcích s potravinami po celých spojených státech. ALADDIN® otevřel svou novou továrnu v Nashvillu, na Murfreesboro Road, a v červenci 2002 a zde začala vyrábět své první izolované produkty pod značkou ALADDIN® .
 
Společnost Pacific Market International, LLC se sídlem v Seattlu, současný majitel, koupila značku ALADDIN® v roce 2002.